Formannskapet

Formannskapet har ni medlemmer. Formannskapet holder møte en gang i måneden, vanligvis andre torsdag i hver måned. Møtene holdes på kommunehuset og starter normalt kl. 17:00.
Ordfører er møteleder i formannskapet.

Møter

Formannskapets møteplan - lenke kommer

Medlemmer i formannskapet

Medlemmer i formannskapet
Navn Parti Rolle E-post
Per Kristian Lunden Arbeiderpartiet Ordfører per.kristian.lunden@risor.kommune.no
Viktor Hauge Senterpartiet Varaordfører viktor.hauge@politiker.risor.no
Elen Regine Lauvhjell Arbeiderpartiet Utvalgsmedlem elenlauvhjell@yahoo.no
Magnus Stø Kittelsen Fremskrittspartiet Utvalgsmedlem msk.risor@gmail.com
Kai Strat Høyre Utvalgsmedlem kai.magne.strat@politiker.risor.no
Anette Lunner Høyre Utvalgsmedlem anette.lunner@politiker.risor.no
Lill Jorunn Bredal Larsen Kristelig Folkeparti Utvalgsmedlem lill.jorunn.bredal.larsen@politiker.risor.no
Andrew Windtwood Rødt Utvalgsmedlem andrew.windtwood@politiker.risor.no
Sara Sægrov Ruud Venstre Utvalgsmedlem sara.ruud@gmail.com
Ragni Macqueen Leifson Arbeiderpartiet Varamedlem ragniml@uia.no
Tove Hansen Arbeiderpartiet Varamedlem tove1970hansen@gmail.com
Ole Henrik Grønn Arbeiderpartiet Varamedlem ole-henrik.g@hotmail.com
Silje Dagmar Ibsen Arbeiderpartiet Varamedlem silje.dagmar.ibsen@risor.kommune.no
Lene Gunsteinsen Arbeiderpartiet Varamedlem lene.gunsteinsen@risor.kommune.no
Kristian Willy Thorsen Fremskrittspartiet Varamedlem kristian.willy.thorsen@politiker.risor.no
Lars Ole Røed Høyre Varamedlem l-olroee@online.no
Dag O. Gjesteby Høyre Varamedlem dag@gjesteby.se
Petter Emil B. Gundersen Høyre Varamedlem ebgunder@online.no
Christian Axelsen Høyre Varamedlem chrax@icloud.com
Knut Henning Thygesen Rødt Varamedlem knut.henning.thygesen@politiker.agderfk.no
Frida Fred Dørsdal Rødt Varamedlem fridafred@gmail.com
Stian Lund Venstre Varamedlem stianlund77@hotmail.com
Frode Ausland Venstre Varamedlem frode.ausland@risor.kommune.no

Formannskapets medlemmer og kontaktinformasjon

Møteinnkallinger/-protokoller

Møtene videofilmes og legges direkte ut på internett. Møtene er åpne for publikum som tilhørere.
 

Ansvarsområder

  • Økonomioppfølging
  • Kommuneplanens samfunnsdel og arealdel
  • Overordnet planstrategi
  • Næringsarbeid
  • Informasjon, markedsføring, omdømme
  • Interkommunalt samarbeid
  • Eierskapssaker
  • Formannskapet er kommunens valgstyre jfr. valgloven § 4-1
  • Formannskapet er kommunens klagenemnd, jfr. forvaltningsloven § 28, andre ledd
  • Formannskapet er arbeidsgivers del av administrasjonsutvalget, jfr. kommuneloven § 2 9.2

Formannskapet skal innenfor sine ansvarsområder:

  • Rullere planer og utarbeide eventuelle nye planer
  • Gi høringsuttalelser
  • Innstille til kommunestyret i saker som faller innenfor utvalget sitt ansvarsområde, herunder skattevedtak og økonomisaker som nevnt i kommuneloven § 14-3; økonomiplan, årsbudsjett, årsregnskap og årsberetning.
  • Behandle og avgjøre klager over enkeltvedtak truffet av administrasjonen.

Formannskapet har i tillegg vedtaksmyndighet i saker vedrørende:

  • Grunneierforhold
  • Kjøp av eiendom på inntil kr 2 millioner pr. eiendom. Kommunestyret skal orienteres om kjøpet og godkjenne finansiering dersom beløpet ikke allerede er budsjettert.
  • Oppfølging av kommunens rettssaker
  • Forhandlinger om kommunedirektørens lønn og lederavtale
  • Hastevedtak etter kommuneloven § 11-8
  • Høringsuttalelser som ikke naturlig tilligger en av utvalgene

Kontaktinformasjon

Per Kristian Lunden (Ap)
Ordfører
E-post