Søndag 19. oktober er det TV-aksjon

I år går pengene til Atlas-alliansen. Har du lyst til å bli bedre kjent med dem, anbefales det å trykke på lenken under, lese litt og se noen av informasjonsfilmene - en mer verdig mottaker av pengene skal man lete lenge etter!

Allerede nå har 12 stykker meldt seg som bøssebærere - det er kjempebra, men vi trenger flere. Minst 35 stykk til. Du melder deg på ved å følge lenken og så trykke på "Jeg vil bli bøssebærer".

Nytt av i år er at aldersgrensen for å gå med bøsse er senket fra 18 til 15 år. Dette ble endret av NRK TV-aksjonen for å la flere unge bidra som frivillige. Barn under 15 kan gå sammen med en voksen.

I Risør er det forrøvrig ekstra trygt å bidra som bøssebærer, da vi er med i NRK TV-aksjonens eget prosjekt, kontantfri bøsseinnsamling, for andre år på rad. Forskning viser at det å gå dør til dør for å minne folk på å donere fortsatt er den mest effektive innsamlingsmetoden. Vår erfaring fra i fjor, da vi satte ny innsamlingsrekord i Risør, viser at dette stemmer selv om bøssene er kontantfrie.

Oppmøtesteder

I Risør kommune har vi i år tre oppmøtesteder. Alle steder er bemannet med hyggelig folk som har kaffe og kake, samt roder og bøsser, fra kl. 15.00 - 16:30 på søndagen.

  1. Risør Frivilligsentral er i det gamle sykehusbygget på Tjenna (Sykehusgata 7).
  2. Søndeled Frivilligsentral er på Fjordheim (på Søndeledstunet).
  3. Sandnes og Hope Frivilligsentral, som er i det hvite huset på Lingdgrov (Sandnes Ressurssenter).


Inndelingen følger skolekretsene. Det innebærer at:

  • På Søndeled Frivilligsentral kan rodene som er i områdene på Søndeled til Hødnebø hentes. Rodene på Akland og Moen hentes også her.
  • På Sandnes og Hope Frivilligsentral kan rodene som er i områdene Sandnes, Hope og Krabbesund hentes.
  • På Risør Frivilligsentral kan bøssebærere hente bøsser og rodekart for sentrumsområdene til og med Bossvika.